Hızlı Okuma Kurslarının Çoğu Neden Başarısız?

Ana Sayfa / Makaleler / Hızlı Okuma Kurslarının Çoğu Neden Başarısız?
Bu içeriği paylaşın:
Web Tasarımcılarının Dikkatine! Bu yazı telif hakları kanununa göre korunmaktadır. Bu yazının başlığından en alttaki "Copyright" satırı dahil tüm makaleyi, hiçbir kelime, satır, paragraf veya linki silmeden ve değiştirmeden olduğu gibi kaynak göstererek sitenizde yayınlayabilirsiniz. Aksi yayınlar hakkında telif hakkı kanunu çerçevesinde dava açılacaktır.

© 2000 - Mega Hafıza

İnsanların çok hızlı okuyabileceklerinin bilimsel olarak ispat edilmesi ile, bu konuyla ilgili birçok yayın, kurs ve seminer ilanları da yoğun şekilde göze çarpmaya başlamıştır. Ancak bu tip kurs ve seminerlere katılan çoğu insan maalesef bu eğitimlerden ya umduklarını bulamamışlar, ya da biraz olsun artan okuma hızları kurs veya seminer sonrası hemen eski haline geri dönmüştür. Bu tip seminer ve kursların başarısız olmasının iki temel sebebi vardır.

Bu sebepler;

1-) Maalesef hızlı okuma kurs veya seminerleri verdiğini iddia eden kuruluşlar çoğu konunu uzmanı olmayan, hafıza, beyin fonksiyonları ve zihinsel potansiyel konusunda bilgisiz ve yetkili olmayan kişilerle çalışmaktadırlar. Katılmayı planladığınız hızlı okuma kurs ve seminer öğretmenlerini mutlaka sorgulayınız. Çoğunun eğitim, psikoloji, beyin eğitimi ve özellikle modern okuma teorileriyle ilgili bir eğitim geçmişleri olmadığını göreceksiniz.

2-) Diger bir neden ise, düzenlenen çoğu hızlı okuma kurs veya seminerlerinin temel olarak sadece takistoskobik (tachistoscopic) eğitim tekniğine dayalı olmasıdır. Maalesef takistoskobik yöntem sadece göz açılarıyla ilgilenmekte, beynin tüm fonsiyonlarını işin içine katmadığı için tek başına başarılı olamamaktadır.

Bu durumu bilen "Mega Hafıza Eğitim Merkezi", uzun bir çalışma sonucunda, hızlı okumayla ilgili eksiksiz bir eğitim seti olarak "Mega Hızlı Okuma" eğitim programını hazırlamıştır. Bu setin farkı, beynin tüm fonksiyonlarını işin içine katarak tüm modern hızlı okuma tekniklerini kapsıyor olmasıdır. Ancak hepsinden daha da önemli olan özellik, bu eğitimin yıllardır test edilen ve sonuçlarından emin olunan bir program olmasıdır.

Dünyada okuma hızı ve anlama oranları standartları "Dünya Hafıza, Zihinsel Matematik ve Hızlı Okuma Olimpiyatları Federasyonu" MEMORIAD™ tarafından belirlenmektedir. Mega Hafıza tarafından yıllardır uygulanan ve sonuçlarından emin olunan Mega Hızlı Okuma Eğitim Programı, MEMORIAD™ tarafından tanınan çok özel bir hızlı okuma programı olup, Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu'nca da resmi olarak onaylıdır.

Hızlı okuma eğitimi veren eğitmenlerin önce kendilerinin hızlı okuyup, hızlı olarak okuduklarını anlayabilmeleri ve hafızalarında tutabilmeleri gerekmektedir. İşte bu sebepten dolayı Mega Hızlı Okuma eğitmenlerinin yetkinliği MEMORIAD™ federasyonu tarafından sertifikalandırılmaktadır. Melik Duyar, MEMORIAD™'ın Türkiye'de Hızlı Okuma Eğitmen sertifikası verme hakkına sahip tek yetkilisidir. Mega Hızlı Okuma eğitimi ve eğitim seti bir dönem MEMORIAD™ federasyonunun uluslararası dönem başkanlığını yapmış olan ve halen aynı kurumun Yönetim Kurulu üyesi Melik Duyar tarafından hazırlanmıştır.

© 2000 - Mega Hafıza

Mega Hızlı Okuma Seti

Dünya'nın lider eğitimcisi Tony Buzan ve Dünya Hafıza Şampiyonu Melik Duyar tarafından hazırlanmış olan "Mega Hızlı Okuma" seti, hızlı okumayı dünyanın en iyi iki uzmanından, hemde kendi evinizde öğrenmenizi sağlıyor.

Dünyanın hızlı öğrenme ve yönetim grusu Tony Buzan ile Dünya Hafıza Şampiyonlarından olan Melik Duyar tarafından hazırlanan bu set, Tony Buzan'ın A.B.D.'de, İngiltere'de, birçok Avrupa Ülkesinde ve Japonya'da halen uygulanan hızlı okuma eğitim programını evinize getirmektedir.

Detaylı İnceleyin... Satın Almak İçin Tıklayınız...